Кувейт відновлює видобуток нафти до довоєнного рівня після конфлікту
Кувейт планує збільшити видобуток нафти до 2 мільйонів барелів на добу протягом найближчого тижня після зниження до 500 тисяч барелів через конфлікт на Близькому Сході і закриття Ормузької протоки.
За словами голови державної нафтової компанії Kuwait Petroleum Corp., шейха Нават ас-Сабаха, країні вдалося відновити пошкоджену енергетичну інфраструктуру швидше, ніж очікувалося. Це дозволить повернути видобуток до рівня, який був до конфлікту.
Передісторія подій пов’язана з укладенням меморандуму про взаєморозуміння між США та Іраном, що стало важливим кроком до стабілізації ситуації у регіоні. Документ має відкрити Ормузьку протоку для безперешкодного руху танкерів, а також дати можливість Ірану відновити продаж нафти, що стане фінансовим стимулом для припинення конфлікту.
Відомо, що танкери та суховантажі вже почали проходити через зону морської блокади США в протоці, що свідчить про перші позитивні зрушення після угоди з Вашингтоном.
| Показник | До конфлікту | Під час конфлікту | Очікуваний рівень |
| Видобуток нафти (барелів/добу) | 2 млн | 500 тис. | 2 млн |
| Статус Ормузької протоки | Відкрито | Закрито | Відкрито |




