Імпорт електроенергії в Україні знизився на 23% на тлі зростання експорту
Протягом тижня з 15 по 21 червня в Україні зафіксовано зменшення імпорту електроенергії на 23%, тоді як її експорт зріс у 2,5 разу, досягнувши найбільшого тижневого показника з жовтня 2025 року.
Згідно з даними DIXI Group, сприятливі погодні умови сприяли покращенню генерації побутовими сонячними електростанціями, знизивши навантаження на електромережу України. Додатково, після завершення ремонту на атомній електростанції, ситуація в енергосистемі стабілізувалася. За звітний період найбільшими постачальниками електроенергії в Україну стали Угорщина, Словаччина, Румунія, Польща та Молдова. Загалом імпорт зменшився за основними напрямками на 13-33%, окрім Молдови, де відбулося його збільшення.
У сегменті експорту найзначнішу частку посіла Угорщина, слідом за нею йдуть Молдова, Румунія та Словаччина. Заплановане зростання експорту переважно відбулося у напрямках до Словаччини, Молдови та Угорщини, тоді як постачання до Румунії зменшилися на 12%, а експорт до Польщі не здійснювався. Нова тенденція відображає складну ситуацію в енергетичному секторі України, де попри збільшення експорту, залишається статус нетто-імпортера, оскільки обсяги імпорту перевищують експорт у 1,8 разу.
Раніше повідомлялося, що у травні 2026 року імпорт електроенергії в Україну знизився на 29% у порівнянні з квітнем, тоді як експорт зріс у 2,8 разу. Також відомо, що Україна збільшила імпорт електроенергії у відповідь на ремонтні роботи на блоках АЕС. Такі зміни в енергетичному балансі можуть мати довгострокові наслідки для стабільності української енергосистеми, збільшуючи залежність країни від зовнішніх постачань.
| Країна | Імпорт (тис. МВтгод) | Експорт (тис. МВтгод) |
|---|---|---|
| Угорщина | 33,4 (43%) | 26 (59%) |
| Словаччина | 18,6 (24%) | 0,2 (1%) |
| Румунія | 16,8 (22%) | 5,7 (13%) |
| Польща | 8 (10%) | 0 (0%) |
| Молдова | 0,6 (1%) | 12 (27%) |




