Кабінет міністрів України прийняв рішення про додатковий перерозподіл 220 мільйонів гривень з державного бюджету на потреби сектору оборони та безпеки. Ці кошти раніше були зекономлені в межах інших бюджетних програм.
Згідно з інформацією, наданою прем’єр-міністром Юлією Свириденко, 100 мільйонів гривень буде спрямовано на підготовку кадрів для Національної гвардії. Міністерство оборони отримає 70 мільйонів гривень для розвитку, закупівлі, модернізації та ремонту озброєння. Решта 50 мільйонів буде направлено на діяльність Головного управління розвідки.
Цей перерозподіл став можливим завдяки невикористаним коштам з бюджету на фінансування Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Раніше, 10 червня, Верховна Рада ухвалила зміни до бюджету з метою збільшення фінансування сектору безпеки та оборони на 1,56 трильйона гривень, не підвищуючи при цьому грошове забезпечення військовим.
Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський заявив про підвищення виплат військовослужбовцям вже з червня, розмір яких становитиме не менше 30 тисяч гривень для тилових підрозділів і в середньому 300 тисяч гривень для піхотинців на першій лінії фронту.
| Сектор | Сума, грн |
|---|---|
| Підготовка кадрів Нацгвардії | 100 млн |
| Міністерство оборони | 70 млн |
| Головне управління розвідки | 50 млн |




