ЄС запроваджує нові обмеження на імпорт сталі, що можуть вплинути на українську металургію
Європейський Союз анонсував нові квоти на імпорт сталі, що можуть завдати суттєвого удару по українській металургії, яка є одним із ключових джерел доходів України під час війни. Обмеження почнуть діяти з 1 липня і стали відповіддю на глобальний надлишок сталі.
Згідно з повідомленням британської газети The Guardian, ЄС вирішив скоротити обсяги безмитних квот на імпорт металопродукції й підвищити мито на постачання понад встановлені ліміти до 50%. Це викликало занепокоєння з боку українських виробників, які вже відчули втрати через втрату традиційних ринків збуту після початку повномасштабної війни та були змушені переорієнтуватися на ринок Європи.
Генеральний директор групи Метінвест Юрій Риженков у коментарі The Guardian зазначив, що українські обсяги не становлять значної загрози для металургійної промисловості ЄС, і закликав брати до уваги економічні та безпекові наслідки для України. До того ж, додатковим фінансовим навантаженням для металургійної галузі залишається екологічне мито CBAM.
Експерти застерігають, що обмеження можуть відобразитися не лише на галузі, але й на економіці України загалом. Металургія є одним із найбільших джерел експортної виручки держави, а великі компанії в цій галузі входять до числа найбільших платників податків. Протягом війни українські металурги стикаються з постійними труднощами через атаки на енергетичну та транспортну інфраструктуру. Відзначимо, що комбінати Метінвест у Запоріжжі та Кам’янському продовжують свою роботу, попри зменшене навантаження.
Європейська сталеливарна асоціація повідомила, що експорт готової української сталевої продукції до ЄС вже скоротився на 17% у річному вимірі у першому кварталі 2026 року.
| Показник | Скорочення експорту | Нові квоти ЄС |
|---|---|---|
| Експорт сталі з України до ЄС | −17% | Початок дії: 1 липня |
| Обсяг безмитних квот | Скорочено | Нові мита: до 50% |




