FIDE дозволила російським і білоруським командам використовувати національну символіку на дитячих змаганнях
Міжнародна шахова федерація (FIDE) схвалила рішення, що дозволяє дитячим збірним Росії та Білорусі брати участь у міжнародних змаганнях з використанням національної символіки. Генасамблея федерації підтримала цю ініціативу з переважною більшістю голосів.
Рішення стосується тільки юнацьких та юніорських команд, тоді як від дорослих збірних досі вимагається виступати під нейтральними символами. Це питання планується обговорити з Міжнародним олімпійським комітетом. Під час голосування за російську збірну 61 член FIDE висловив підтримку, 51 – проголосував проти, 14 – утрималися, а 15 не голосували зовсім. Щодо білоруської збірної було подано 69 голосів "за" та 40 "проти", 15 членів утрималися, а 17 не брали участі в голосуванні. Також знято обмеження на проведення офіційних заходів FIDE в Білорусі.
Відзначено, що під час обговорення було звернено увагу на рекомендації МОК, які закликають не обмежувати доступ молодих спортсменів з російським або білоруським паспортом до міжнародних змагань. Це рішення збігається з попередніми рішеннями про можливий допуск російських і білоруських спортсменів на Олімпіаду-2026 у "нейтральному статусі". Хоча напередодні зимових Олімпійських ігор це питання актуалізувалося, нещодавно російським дзюдоїстам дозволили брати участь у світових змаганнях під своїм прапором.
| Країна | Голосів "за" | Голосів "проти" | Утрималися | Не голосували |
|---|---|---|---|---|
| Росія | 61 | 51 | 14 | 15 |
| Білорусь | 69 | 40 | 15 | 17 |




