Військовослужбовці, які розробляють нові технології для фронту, отримуватимуть щонайменше 25% коштів від передачі винаходів у серійне виробництво. Про це повідомив міністр оборони Михайло Федоров після підтримки урядом постанови про платне ліцензування оборонних розробок.
Цей новий механізм спрямований на стимулювання інновацій у сфері оборонних технологій. Він дозволяє державі передавати військові розробки в серійне виробництво на платній основі. Щонайменше чверть отриманих від продажу ліцензій коштів буде виплачуватися безпосередньо військовим, які є авторами технологічних рішень. Інші кошти спрямовуватимуться на розвиток оборонних інновацій, фінансування нових технологій і захист прав інтелектуальної власності.
Новий порядок ліцензування стосується технологій, розроблених у Силах оборони України, які можуть бути передані в серійне виробництво для подальшого використання. У червні Міністерство оборони України запустило платформу TrophyLab, що дозволяє користувачам отримувати доступ до досліджень і аналітики щодо сучасної російської зброї на базі захопленої техніки.
Цей крок підкреслює зростаючу роль технологій у сучасній війні і може стимулювати активний розвиток інновацій серед військових фахівців. За словами експертів, це не лише підвищить ефективність оборонних сил, але й може позначитися на економічному зростанні через комерціалізацію військових розробок.
| Відсоток коштів | Призначення |
|---|---|
| 25%+ | Виплати військовим – авторам технологій |
| Невизначено | Розвиток оборонних інновацій, фінансування нових технологій |




